
Tignes - Val d'Isère
Tignes en Val d'Isère, samen bekend als de Espace Killy, liggen hoog in de Franse Tarentaise en delen ruim 210 km piste over 84 liften, tussen 1559 en 3447 meter. Dankzij die hoogte en een gletsjer bij Tignes is de sneeuwzekerheid uitzonderlijk: in februari ligt hier vrijwel altijd alles open, met een piekdiepte van bijna twee meter. Het pistebeeld is overwegend blauw, maar met flink wat rood en zwart voor wie meer uitdaging zoekt. Val Claret en Tignes Le Lac liggen het hoogst en dichtst bij de pistes. Vanuit Utrecht rijd je er zonder pauzes zo'n 12,5 uur naartoe, met Chambéry als dichtstbijzijnde vliegveld.
Pistes
Langste afdaling: 4,5 km
Liften · 84 totaal
Terreinprofiel
Alle 84 liftennaam · type · lengte · capaciteit · bouwjaar
| 3000 | bordje | 376 m | |||
| Aiguille Percée | stoel | 1.026 m | |||
| Almes | stoel | 540 m | |||
| Bellevarde Express | stoel | 964 m | |||
| Borsat | stoel | 2.078 m | |||
| Brévières | kabeltrein | 132 m | |||
| Carpe Diem | tapijt | 166 m | 1.500 p/u | ||
| Cascade | stoel | 1.585 m | 2.400 p/u | ||
| Céma | stoel | 487 m | 2.212 p/u | ||
| Centre | tapijt | 79 m | |||
| Club Méditerrannée | tapijt | 35 m | |||
| Club PiouPiou | tapijt | 32 m | |||
| Combe Folle | bordje | 855 m | |||
| Cugnaï | stoel | 757 m | |||
| Daille | gondel | 1.653 m | 2.500 p/u | bubbel · verwarmd | |
| Datcha | stoel | 834 m | |||
| Fornet | cabinebaan | 973 m | 1.000 p/u | ||
| Fresse | stoel | 1.872 m | 1.800 p/u | ||
| Funiculaire Perce-Neige | kabeltrein | 115 m | |||
| Funiculaire Perce-Neige | kabeltrein | 3.382 m | |||
| Funiculaire Perce-Neige | kabeltrein | 115 m | |||
| Funival | kabeltrein | 496 m | |||
| Funival | kabeltrein | 1.591 m | |||
| Glacier | stoel | 1.735 m | |||
| Grande Motte | cabinebaan | 1.649 m | 1.100 p/u | ||
| Grand Huit | stoel | 822 m | 2.400 p/u | ||
| Grand Pré | stoel | 869 m | |||
| Laisinant | stoel | 1.668 m | 2.100 p/u | ||
| Lanche | sleep | 212 m | |||
| Lanches | stoel | 2.452 m | bubbel | ||
| Lavachet | bordje | 262 m | |||
| Legettaz | bordje | 322 m | |||
| Leissières | stoel | 964 m | 2.400 p/u | ||
| Loyes Express | stoel | 1.308 m | |||
| Madeleine Express | stoel | 879 m | |||
| Manchet Express | stoel | 1.792 m | |||
| Marmottes Express | stoel | 1.169 m | |||
| Merles | stoel | 1.263 m | |||
| Mont Blanc | stoel | 1.114 m | |||
| Montet | anker | 840 m | |||
| Olympique | gondel | 1.974 m | 3.750 p/u | ||
| Palafour | stoel | 1.231 m | |||
| Pam | tapijt | 231 m | |||
| Paquis | stoel | 1.561 m | 1.500 p/u | ||
| Pays Désert | bordje | 478 m | 700 p/u | ||
| Pim | tapijt | 231 m | |||
| Poum | tapijt | 152 m | |||
| Pyramides | stoel | 1.195 m | 2.400 p/u | ||
| Replat | touw | 265 m | |||
| Rogoney | stoel | 531 m | |||
| Rosset | stoel | 256 m | |||
| Savonnette 1 | anker | 209 m | |||
| Savonnette 2 | anker | 209 m | |||
| Signal 1 | sleep | 529 m | 250 p/u | ||
| Signal 2 | sleep | 529 m | 250 p/u | ||
| Slalom | anker | 346 m | |||
| Snow Park | anker | 346 m | |||
| Snowtubing | tapijt | 51 m | |||
| Solaise | gondel | 2.077 m | 3.600 p/u | verwarmd | |
| Tapis 1 Tignes 1800 | tapijt | 115 m | |||
| Tapis 2 Tignes 1800 | tapijt | 115 m | |||
| TCD10 des Boisses | gondel | 1.088 m | 3.000 p/u | ||
| TCD8 des Brévières | gondel | 892 m | 2.400 p/u | ||
| Termignon 1 | anker | 749 m | |||
| Termignon 2 | anker | 748 m | |||
| TKD1 Chardonnet | bordje | 858 m | |||
| TKD1 Col du Palet | bordje | 1.381 m | |||
| TKE Grande Parei | sleep | 123 m | 800 p/u | ||
| Tommeuses | stoel | 1.649 m | 4.500 p/u | ||
| Tovière | gondel | 1.687 m | |||
| TSD6 Aiguille Rouge | stoel | 1.095 m | 3.000 p/u | ||
| TSD6 Bollin | stoel | 577 m | |||
| TSD6 Chaudannes | stoel | 1.137 m | |||
| TSD6 Grattalu | stoel | 1.358 m | 3.000 p/u | ||
| TSD6 Marais | stoel | 2.070 m | 2.000 p/u | ||
| TSD6 Tichot | stoel | 1.116 m | 3.600 p/u | ||
| TSF3 Col des Vés | stoel | 1.785 m | 1.350 p/u | ||
| TS Fontaine | stoel | 1.136 m | |||
| Tufs | stoel | 1.499 m | 2.700 p/u | ||
| Val Claret | tapijt | 84 m | |||
| Vallon de l'Iseran | gondel | 2.695 m | |||
| Vanoise | stoel | 1.154 m | |||
| Village | stoel | 358 m | |||
| way/1216895900 | tapijt | 32 m |
Alle 287 pistes op naamkleur · lengte · verlicht · sneeuwkanonnen
| Verte | 4,5 km | ||
| Fresse | 2,4 km | ||
| Génépy | 2,2 km | ||
| Borsat | 2 km | ||
| Mont Blanc | 1,4 km | ||
| Grand Pré | 1,3 km | ||
| Madeleine | 1,2 km | ||
| Verte, Mont Blanc | 0,8 km | ||
| Boïu | 0,7 km | ||
| Digues | 0,6 km | ||
| Lac Céma | 0,5 km | ||
| Lavachet | 0,5 km | ✦ verlicht | |
| Savonnette | 0,5 km | ||
| Chemin des Côves | 0,5 km | ||
| Centre | 0,4 km | ✦ verlicht | |
| Village-II | 0,4 km | ||
| way/450069773 | 0,3 km | ||
| Lanche | 0,3 km | ||
| Retour Lavachet | 0,3 km | ||
| way/90499105 | 0,2 km | ||
| way/450069772 | 0,2 km | ||
| way/450069771 | 0,2 km | ||
| way/94517886 | 0,2 km | ||
| Cafo | 0,2 km | ||
| way/47374432 | 0,1 km | ||
| way/262850178 | 0,1 km | ||
| Diebold | 0,1 km | ||
| way/1103904264 | 0,1 km | ||
| way/211990566 | 0,1 km | ||
| Pays Désert | 0,1 km | ||
| Village-I, Village-II | 0 km | ||
| way/1109611838 | 0 km | ||
| relation/1330520 | |||
| way/90427323 | |||
| Lavachet, Digues | |||
| Retour Lavachet, Lavachet | |||
| Genepy | |||
| way/94376914 | |||
| way/90427368 | |||
| way/90427357 | |||
| way/89754330 | |||
| way/1109611837 | |||
| Diebold | 4,8 km | ||
| Génépy | 4,5 km | ||
| Petit Col | 3,6 km | ||
| Henri | 2,9 km | ||
| Myrtilles | 2,7 km | ||
| Anemone | 2,2 km | ||
| Pyramides | 2,2 km | ||
| Creux | 2,1 km | ||
| Carline | 1,9 km | ||
| Prariond | 1,8 km | ||
| Leissières | 1,8 km | ||
| Lac | 1,7 km | ||
| Vallon | 1,7 km | ||
| Grattalu | 1,6 km | ||
| Signal | 1,6 km | ||
| Lys | 1,5 km | ||
| Pont Abatte | 1,5 km | ||
| Cairn | 1,5 km | ||
| Saint-Jacques | 1,4 km | ||
| Collet | 1,4 km | ||
| Traversée du Laisinant | 1,4 km | ||
| Plan Milet | 1,3 km | ||
| Poney | 1,2 km | ||
| Rabotch | 1,1 km | ||
| Marais | 1,1 km | ||
| Isolée | 1,1 km | ||
| Aiguille Pers | 1 km | ||
| Joubarbe | 1 km | ||
| Col de la Madeleine | 1 km | ||
| Arollay | 1 km | ||
| Perce-Neige | 1 km | ||
| Traversée des Arses | 1 km | ||
| Montet | 0,9 km | ||
| Edelweiss | 0,9 km | ||
| Traversée du Rogoney | 0,9 km | ||
| Pissaillas | 0,8 km | ||
| Isérane | 0,8 km | ||
| Club des Sports | 0,8 km | ||
| Lac/Parc à Moutons | 0,8 km | ||
| Combe | 0,8 km | ||
| Rhododendron | 0,8 km | ||
| 3J | 0,7 km | ||
| Pré Chemin | 0,7 km | ||
| way/90410038 | 0,7 km | ||
| Criterium | 0,7 km | ||
| Col | 0,7 km | ||
| Bruyères | 0,7 km | ||
| Mangard | 0,7 km | ||
| Corniche | 0,6 km | ||
| Bollin | 0,6 km | ✦ verlicht | |
| Bec Rouge | 0,6 km | ||
| Fourche | 0,6 km | ||
| Pays Désert | 0,6 km | ||
| Parking Ski d'été | 0,6 km | ||
| Anémone | 0,5 km | ||
| Almes | 0,5 km | ||
| Colchique | 0,5 km | ||
| Violettes | 0,5 km | ||
| Variante Col | 0,5 km | ||
| Moutons | 0,5 km | ||
| Glacier | 0,4 km | ||
| Beau Plan | 0,4 km | ||
| Prémou | 0,4 km | ||
| way/94388674 | 0,4 km | ||
| way/89751998 | 0,4 km | ||
| way/1390571590 | 0,4 km | ||
| way/148902811 | 0,4 km | ||
| Accès Merles | 0,3 km | ||
| Rosset | 0,3 km | ||
| way/148902805 | 0,3 km | ||
| Mélèzes | 0,3 km | ||
| way/23139772 | 0,3 km | ||
| way/47492026 | 0,2 km | ||
| Gentiane | 0,2 km | ||
| way/32359333 | 0,2 km | ||
| way/56681477 | 0,2 km | ||
| way/94376872 | 0,2 km | ||
| way/1390573066 | 0,2 km | ||
| way/149701281 | 0,2 km | ||
| way/1154843729 | 0,2 km | ||
| way/210270367 | 0,2 km | ||
| way/767659103 | 0,2 km | ✦ verlicht | |
| way/30676451 | 0,2 km | ||
| way/94376900 | 0,1 km | ||
| way/1155456079 | 0,1 km | ||
| Liaison Myrtilles Pitots | 0,1 km | ||
| way/620140256 | 0,1 km | ||
| way/330283961 | 0,1 km | ||
| way/52876761 | 0,1 km | ||
| Les Tines, Edelweiss | 0,1 km | ||
| way/56681492 | 0,1 km | ||
| way/330589168 | 0,1 km | ||
| way/47419369 | 0,1 km | ||
| way/90410021 | 0,1 km | ||
| way/1390573068 | 0,1 km | ||
| way/1154342607 | 0,1 km | ||
| way/90421625 | 0,1 km | ||
| way/713694662 | 0,1 km | ||
| Les Tines | 0 km | ||
| St.Jacques | 0 km | ||
| way/1154342602 | 0 km | ||
| way/713694660 | 0 km | ||
| way/330283960 | 0 km | ||
| way/1154852961 | 0 km | ||
| way/1155416297 | 0 km | ||
| way/1154851034 | 0 km | ||
| way/1312931129 | 0 km | ✦ verlicht | |
| way/1106804052 | 0 km | ||
| Merles, Stade de Lognan-Compétitions | 0 km | ||
| way/149701279 | 0 km | ||
| way/1504432844 | 0 km | ||
| way/1106804054 | 0 km | ||
| Airelles | 0 km | ||
| Pitots | 0 km | ||
| Rimaye | 0 km | ||
| way/210270365 | 0 km | ||
| way/1312931128 | 0 km | ✦ verlicht | |
| Stade de Lognan-Compétitions | |||
| way/89475205 | |||
| way/90421607 | |||
| Kadjar | |||
| way/94376875 | |||
| way/94376910 | |||
| way/90427389 | |||
| way/90421622 | |||
| way/90421615 | |||
| way/90440211 | |||
| way/94382148 | |||
| way/209390235 | |||
| way/90440214 | |||
| way/89754983 | |||
| way/94376932 | |||
| way/90440221 | |||
| Coupe du Monde | 3,4 km | ||
| Double M | 3,2 km | ||
| Piste L | 2,4 km | ||
| Route du Col | 2,1 km | ||
| Germain Mattis | 2,1 km | ||
| Santons haut | 2 km | ||
| Moraine | 1,8 km | ||
| Glacier | 1,8 km | ||
| Mangard | 1,8 km | ||
| Roches | 1,7 km | ||
| Joseray | 1,7 km | ||
| Orange | 1,6 km | ||
| Face | 1,5 km | ||
| Triffollet | 1,5 km | ||
| Fontaine Froide | 1,5 km | ||
| Mélézes | 1,3 km | ||
| Pavot | 1,2 km | ||
| Cyclamen | 1,2 km | ||
| Cascade | 1,1 km | ||
| Chardons | 1,1 km | ||
| Dahu | 1,1 km | ✦ verlicht | |
| Piste M | 1,1 km | ||
| Termignon | 1,1 km | ||
| Rimaye | 1,1 km | ||
| Aiglon | 1 km | ||
| Arcosses | 0,9 km | ||
| way/1390576819 | 0,9 km | ||
| Cognon | 0,9 km | ||
| Myosotis | 0,9 km | ||
| Stade de Slalom | 0,9 km | ||
| Mélèzes | 0,9 km | ||
| Bleuets | 0,9 km | ||
| Le Plan | 0,9 km | ||
| Aigle | 0,8 km | ||
| Table d'Orientation | 0,8 km | ||
| Raye | 0,7 km | ||
| Saxifrage | 0,7 km | ||
| Combe Folle | 0,7 km | ||
| Petit Bois | 0,6 km | ||
| Ancolie | 0,6 km | ||
| way/23140080 | 0,6 km | ||
| way/1390576812 | 0,6 km | ||
| Santons | 0,6 km | ||
| Cirse | 0,6 km | ||
| way/1390576814 | 0,5 km | ||
| Semanmille | 0,4 km | ||
| Grand Stade | 0,4 km | ||
| way/90421618 | 0,4 km | ||
| way/90410040 | 0,4 km | ||
| Mur | 0,4 km | ||
| Traversée du Rogoney | 0,4 km | ||
| way/56681510 | 0,4 km | ||
| Rocs | 0,4 km | ||
| Leisse | 0,3 km | ||
| G | 0,3 km | ||
| way/148902809 | 0,2 km | ||
| way/1390576816 | 0,2 km | ||
| way/30721493 | 0,2 km | ||
| way/94376935 | 0,2 km | ||
| way/1103904243 | 0,1 km | ||
| way/89751997 | 0,1 km | ||
| OK | 0,1 km | ||
| Cugnaï | 0,1 km | ||
| way/1390576818 | 0,1 km | ||
| Crocus | 0,1 km | ||
| way/1390576813 | 0,1 km | ||
| way/30736407 | 0,1 km | ||
| way/1106804051 | 0,1 km | ||
| Arcelle, Marmottons | 0 km | ||
| way/1390576815 | 0 km | ||
| way/89475242 | |||
| way/94376938 | |||
| way/89475185 | |||
| way/89475218 | |||
| way/89758082 | |||
| way/90421620 | |||
| way/148902810 | |||
| way/90421609 | |||
| Stade Legettaz | |||
| way/90427343 | |||
| Pramecou | 2,9 km | ||
| Sache | 2,8 km | ||
| Face de Bellevarde | 2,8 km | ||
| Descente | 2,5 km | ||
| Épaule du Charvet | 1,9 km | ||
| Stade de Lognan-Compétitions | 1,6 km | ||
| Johan Clarey | 1,6 km | ||
| Rhône-Alpes | 0,9 km | ||
| Campanules | 0,9 km | ||
| Crocus | 0,8 km | ||
| Signal Bas | 0,7 km | ||
| Signal | 0,6 km | ||
| Face | 0,5 km | ||
| Crêtes | 0,3 km | ||
| Combe Martin | 0,3 km | ||
| Primevères | 0,3 km | ||
| Trolles | 0,2 km | ||
| way/744499191 | 0,2 km | ||
| way/1154843734 | 0,1 km | ||
| way/1215020826 | |||
| way/89751988 | |||
| way/148902808 | |||
| Chemin vers le Lavachet (piste non répertoriée) | 0,4 km | ||
| Couloir de petite balmeroute | 0,2 km | ||
| way/765127823 | 0,2 km | ||
| couloir de grande balmeroute | 0,1 km | ||
| way/1484293623 | 0,1 km | ||
| way/1154843732 | 0,1 km | ||
| way/1104054313 | 0,1 km | ||
| way/330854210 | 0 km | ||
| way/1109647423 | 0 km | ||
| Stade de slalom Palafour |
Dorpen & bergplaatsen
- Tignes Le Lac2.100 m
ski-in/ski-out
- Val Claret2.110 m
ski-in/ski-out
- Tignes les Brévières
- Val d'Isère
ski-in/ski-out
Voorzieningen4 skischolen · 19 verhuurwinkels · uit OpenStreetMap
Skischolen (4)
- École du Ski Français
- ESI Ski School
- Prosneige
- Ski Onesite ↗
Verhuur (19)
- Freeride - Tignessite ↗
- Precision Ski
- PrécisionSkisite ↗
- Precision Ski Tignes - Palafoursite ↗
- Precision Ski Val D'isère - Poudreusesite ↗
- Skimium· PrécisionSki
- Skimium - LE LODGE - Location de ski Tignes Val Claret
- Ski Républic
- Ski Republic Tignes - Le Divasite ↗
- Ski Republic Val D'isère - La Daillesite ↗
- Ski Republic Val D'isère - Portillosite ↗
- Ski Republic Val D'isère - Rond-Point Des Pistessite ↗
- Ski Republic Val D'isère - Villagesite ↗
- Skiset· Mountain Storysite ↗
- Skiset Borsat
- Ski Set - Deep Snow
- Ski Set - Richermoz
- Sweet Ski
- Tignes Spirit
Voor gezinnen
Rolbanden uit de liftentelling; rodelbanen en kinderopvang uit OpenStreetMap — gratis-onder-leeftijd en gezinspas volgen.
Après-ski28 adressen · uit OpenStreetMap
Bars, pubs & clubs (28)
- Arobaze Café · in het dorp
- Avant Garde Club · club
- Blue Girl · club
- Café Face · club
- Cave du Loup · in het dorp
- Drop Zone · club
- Grizzly's Bar · in het dorp
- Inside Bar · in het dorp
- Jam Bar · in het dorp
- Just Before · pub
- L'Alpaka · in het dorp
- La Queue de Cochon · pub
- La Rosée Blanche · in het dorp
- Lavachet Lounge · pub
- Le Bar du Refuge · in het dorp
- Le Blyss · pub
- Le Brasero · pub
- Le Caveau · in het dorp
- Le Coin des Amis - Chez Jules · pub
- Le Studio · in het dorp
- Le Twenty Four Seven · in het dorp
- Loop · in het dorp
- M BAR · in het dorp
- Ranga's Bar · in het dorp
- Si mon Père Savait · in het dorp
- Sur La Montagne · in het dorp
- The Marmot Arms · in het dorp
- Whitney Bar · in het dorp
Sfeer (rustig tot vollebak) en de bekende tenten volgen na redactie.
Bereikbaarheid12u18 vanaf Utrecht
tot Tignes - Val d'Isère✈️ Vliegen: Chambéry (CMF) (2u10 rijden) · Turijn (TRN) (2u46)
🛣️ Onderweg: péage over de Franse autoroutes: reken ±€60–100 per enkele reis vanaf Utrecht
Rijtijden via OSRM (snelste route, zonder verkeer en pauzes); peiling aug 2026.
Sneeuwzekerheidpiek 189 cm in mrt
10 winters (2016/17–2025/26) · gemeten op Tignes - Val d'Isère (top 3447 m)berg dalHet percentage = winters waarin die maand gemiddeld minstens 30 cm natuurlijke sneeuw in het dal lag (kunstsneeuw niet meegeteld). Bron: ERA5-heranalyse via Open-Meteo.
Skipasprijzen
Dagpas- en meerdaagse prijzen, rechtstreeks van de officiële verkoop — straks ook als filter bij het zoeken.
Prijzen-Piet is hiervoor onderweg
Ook onderweg naar deze pagina
Elk blok verschijnt zodra het bijbehorende crew-lid zijn data binnenbrengt — we meten liever eerst dan dat we iets verzinnen.
- Liftstatus live — Welke liften nu open zijn (in het seizoen).
- Webcams — Live de berg op kijken.
- Beoordelingen & awards — Sterren van bezoekers en vakjury's.
- Evenementen — Wereldbekers, festivals en seizoensopeningen.
- Lawinebulletin — Het actuele gevaarniveau (in het seizoen).
- Verblijf — Wat kost een week slapen, per dorp.
- Duurzaamheid — Hoe groen is dit gebied echt.
- Budget-index — Wat kosten het pilsje en de spaghetti boven.
Cijfers gemeten uit OpenSkiMap/OpenStreetMap; officiële folderwaarden en redactionele beschrijvingen volgen. Zie je iets geks? Zet het in je review — dat lezen we.
