
Silvretta Montafon
Silvretta Montafon ligt in het Vorarlberg, met Schruns, Sankt Gallenkirch en Gaschurn als dorpen rond het gebied en ruim 100 km piste over 37 liften. Tussen 689 en 2421 meter is het pistebeeld overwegend blauw, met een gezond aandeel rood en zwart, wat het geschikt maakt voor een brede groep skiërs. Met een piekdiepte van bijna 1,60 meter en in februari doorgaans het grootste deel van het gebied open, is de sneeuwzekerheid prima. Doordat Vorarlberg helemaal in het westen van Oostenrijk ligt, is dit gebied relatief dichtbij. Vanuit Utrecht ben je zonder pauzes zo'n 9 uur onderweg, met Friedrichshafen als dichtstbijzijnde vliegveld.
Pistes
Langste afdaling: 3,6 km
Liften · 37 totaal
Terreinprofiel
Veel noordhellingen — de sneeuw blijft hier langer goed.
Alle 37 liftennaam · type · lengte · capaciteit · bouwjaar
| Burg | anker | 656 m | 1.016 p/u | ||
| Förderband I | tapijt | 74 m | |||
| Förderband II | tapijt | 42 m | |||
| Förderband III | tapijt | 31 m | |||
| Förderband Kapell | tapijt | 86 m | |||
| Förderband Valisera | tapijt | 71 m | |||
| Freda Bahn | stoel | 913 m | |||
| Garfrescha I | stoel | 1.255 m | 1.440 p/u | ||
| Grandau | stoel | 581 m | 1.619 p/u | bubbel | |
| Grasjochbahn | gondel | 3.698 m | 2.400 p/u | verwarmd | |
| Heimspitz | stoel | 822 m | 2.402 p/u | ||
| Hochalpilabahn | gondel | 1.292 m | 2.800 p/u | verwarmd | |
| Hochjoch Bahn I | cabinebaan | 1.473 m | |||
| Hochjoch Bahn II | cabinebaan | 1.535 m | |||
| Jöchle Bahn | stoel | 886 m | 2.335 p/u | ||
| Kapell Bahn | stoel | 1.658 m | bubbel | ||
| Kapelllift | bordje | 246 m | |||
| Kropfen Bahn | stoel | 1.760 m | 859 p/u | ||
| Madrisella | stoel | 1.453 m | 3.000 p/u | bubbel · verwarmd | |
| Nova | stoel | 866 m | 3.200 p/u | bubbel | |
| Panorama Bahn | gondel | 2.242 m | 2.360 p/u | ||
| Platina Skilift | anker | 848 m | |||
| Rinderhütte | stoel | 1.023 m | 2.400 p/u | bubbel | |
| Schwarzköpfle | stoel | 1.395 m | 2.000 p/u | ||
| Seebliga Bahn | stoel | 858 m | bubbel | ||
| Sennigrat Bahn I | stoel | 1.006 m | 2.000 p/u | ||
| Sennigrat Bahn II | stoel | 173 m | 1.434 p/u | ||
| Silvretta Bahn | stoel | 2.011 m | 3.200 p/u | bubbel | |
| Sonnen Bahn | stoel | 577 m | 3.000 p/u | bubbel · verwarmd | |
| Spatla | stoel | 523 m | 2.400 p/u | ||
| Valiserabahn I | gondel | 1.965 m | 2.200 p/u | ||
| Valiserabahn II | gondel | 1.919 m | 2.200 p/u | ||
| Vallüla | anker | 191 m | |||
| Vermiel | stoel | 411 m | 2.998 p/u | bubbel | |
| Versettla I | gondel | 1.321 m | |||
| Versettla II | gondel | 1.213 m | |||
| Zamang Bahn | gondel | 2.526 m |
Alle 110 pistes op naamkleur · lengte · verlicht · sneeuwkanonnen
| way/52414350 | 0,2 km | ||
| Skischulgelände | 0,2 km | ||
| 20a | 4,6 km | ||
| 40 | 3,9 km | ||
| 10 | 3,3 km | ||
| Skiroute R1e | 3 km | ||
| 1c | 2,3 km | ||
| 45 | 2,1 km | ||
| 50 | 2 km | ||
| 20e | 1,9 km | ||
| 12 | 1,8 km | ||
| 51 | 1,8 km | ||
| 24 | 1,8 km | ||
| 6 | 1,7 km | ||
| Talabfahrt Gaschurn | 1,6 km | ||
| 9 | 1,6 km | ||
| 62 | 1,3 km | ||
| 30 | 1,3 km | ||
| 63 | 1,2 km | ||
| 1a | 1,2 km | ||
| 13 | 1,1 km | ||
| 28 | 1 km | ||
| 60b Talabfahrt Gaschurn | 0,8 km | ||
| 1b | 0,7 km | ||
| 26 | 0,7 km | ||
| 20c | 0,6 km | ||
| Skitunnel | 0,5 km | ||
| 20b | 0,4 km | ||
| 19 | 0,4 km | ||
| way/137219007 | 0,3 km | ||
| way/49596613 | 0,2 km | ||
| way/737879788 | 0,2 km | ||
| way/817869112 | 0,2 km | ||
| way/1123745491 | 0,2 km | ||
| way/49342028 | 0,2 km | ||
| way/664481291 | 0,2 km | ||
| Garfrescha Rodelbahn, Garfescha | 0,1 km | ✦ verlicht | |
| way/206377125 | 0,1 km | ||
| Garfescha | 0,1 km | ||
| way/1456258721 | 0,1 km | ||
| way/30249212 | 0,1 km | ||
| way/152394122 | 0,1 km | ||
| way/1456258720 | 0,1 km | ||
| way/49265705 | 0,1 km | ||
| way/737879790 | 0,1 km | ||
| way/478299235 | 0,1 km | ||
| way/49425527 | 0,1 km | ||
| way/49341475 | 0,1 km | ||
| way/1209821848 | 0,1 km | ||
| way/306594718 | 0 km | ||
| way/1123745489 | 0 km | ||
| way/1209524145 | 0 km | ||
| way/201237185 | 0 km | ||
| way/1456258719 | 0 km | ||
| Winterwanderweg Gantakopf, 62 | 0 km | ||
| way/478299233 | 0 km | ||
| way/478299234 | 0 km | ||
| way/1274623912 | |||
| way/1274623909 | |||
| 43 | 3,3 km | ||
| 33 | 2,5 km | ||
| 21 | 2 km | ||
| 1a | 1,7 km | ||
| 42 | 1,5 km | ||
| 60b Talabfahrt Gaschurn | 1,5 km | ||
| 17 | 1,2 km | ||
| 60c Talabfahrt Gaschurn | 1,2 km | ||
| 23 | 1,1 km | ||
| 41 | 1,1 km | ||
| 27 | 1,1 km | ||
| 7 | 1,1 km | ||
| 31 | 1 km | ||
| 11 | 1 km | ||
| Talabfahrt Gaschurn | 1 km | ||
| 4 | 0,9 km | ||
| 64 | 0,7 km | ||
| 53 | 0,7 km | ||
| 34 | 0,6 km | ||
| 29 | 0,6 km | ||
| 32 | 0,6 km | ||
| 61 | 0,6 km | ||
| 36 | 0,6 km | ||
| 40 | 0,4 km | ||
| 2 | 0,4 km | ||
| 30 | 0,2 km | ||
| way/49596611 | 0,2 km | ||
| 8 | 0,1 km | ||
| way/30249217 | 0,1 km | ||
| 60a | 0,1 km | ||
| 42, 43 | 0 km | ||
| way/49596621 | 0 km | ||
| way/49342778 | 0 km | ||
| way/1455784857 | 0 km | ||
| 1d | 3 km | ||
| 44 | 2,1 km | ||
| 2a | 1,8 km | ||
| 3 | 1,1 km | ||
| 20d | 1 km | ||
| 55 | 0,8 km | ||
| 8 | 0,7 km | ||
| Talabfahrt Gaschurn | 0,6 km | ||
| 54 | 0,5 km | ||
| 5 | 0,5 km | ||
| 65 | 0,4 km | ||
| 25 | 0,4 km | ||
| 35 | 0,4 km | ||
| 20a | 0,3 km | ||
| Skiroute R1 | 0,2 km | ||
| 60b | 0,2 km | ||
| 46 | 0,2 km |
Dorpen & bergplaatsen
- Sankt Gallenkirch878 m
- Schruns
kabelbaan naar de pistes
- Gaschurn
Webcams(3 van de officiële site)
Voorzieningen4 verhuurwinkels · uit OpenStreetMap
Verhuur (4)
- Intersport
- Sport 2000 Harry
- Sport Montafon - Rudigier
- Sport Ski Stall
Voor gezinnen
Rolbanden uit de liftentelling; rodelbanen en kinderopvang uit OpenStreetMap — gratis-onder-leeftijd en gezinspas volgen.
Après-ski5 adressen · uit OpenStreetMap
Bars, pubs & clubs (5)
- Alte Talstation · in het dorp
- Heuboda · club
- Höhle · in het dorp
- Lammhütte · pub
- Mühle · club
Sfeer (rustig tot vollebak) en de bekende tenten volgen na redactie.
Bereikbaarheid9u05 vanaf Utrecht
tot Silvretta Montafon✈️ Vliegen: Friedrichshafen (FDH) (1u31 rijden) · Memmingen (FMM) (1u55)
🛣️ Onderweg: Oostenrijks vignet (±€12,50/10 dagen); A13 Brenner en A10 Tauern kennen extra trajecttol · Duitse Autobahn tolvrij; alleen AT-vignet + evt. trajecttol
Rijtijden via OSRM (snelste route, zonder verkeer en pauzes); peiling aug 2026.
Sneeuwzekerheidpiek 158 cm in mrt
10 winters (2016/17–2025/26) · gemeten op Silvretta Montafon (top 2421 m)berg dalHet percentage = winters waarin die maand gemiddeld minstens 30 cm natuurlijke sneeuw in het dal lag (kunstsneeuw niet meegeteld). Bron: ERA5-heranalyse via Open-Meteo.
Skipasprijzen
Dagpas- en meerdaagse prijzen, rechtstreeks van de officiële verkoop — straks ook als filter bij het zoeken.
Prijzen-Piet is hiervoor onderweg
Ook onderweg naar deze pagina
Elk blok verschijnt zodra het bijbehorende crew-lid zijn data binnenbrengt — we meten liever eerst dan dat we iets verzinnen.
- Liftstatus live — Welke liften nu open zijn (in het seizoen).
- Beoordelingen & awards — Sterren van bezoekers en vakjury's.
- Evenementen — Wereldbekers, festivals en seizoensopeningen.
- Lawinebulletin — Het actuele gevaarniveau (in het seizoen).
- Verblijf — Wat kost een week slapen, per dorp.
- Duurzaamheid — Hoe groen is dit gebied echt.
- Budget-index — Wat kosten het pilsje en de spaghetti boven.
Cijfers gemeten uit OpenSkiMap/OpenStreetMap; officiële folderwaarden en redactionele beschrijvingen volgen. Zie je iets geks? Zet het in je review — dat lezen we.
