Geilo
Ski Geilo ligt in de Noorse regio Viken, tussen 779 en 1163 meter hoogte. Gemeten heeft het domein 35 km piste, officieel over 20 liften waaronder 4 stoeltjesliften. Met 12,2 km blauw en 11,3 km rood naast 8,7 km groen en 2,5 km zwart is dit een gemengd domein met voor elk niveau genoeg piste. De langste piste is 1,9 km. Het gebied heeft vier basisplaatsen: Geilo zelf, Vestlia, Slaatta/Havsdalen en Kikut, de laatste drie met ski-in/ski-out toegang. 's Avonds kun je er skiën op verlichte pistes. Het seizoen loopt van midden november tot eind april, en in februari ligt er gemiddeld 99 cm sneeuw met 92% van het domein open. Vanaf Utrecht ben je zo'n 20 uur onderweg; het dichtstbijzijnde vliegveld is Sogndal Haukåsen, ruim 3 uur verderop.
Pistes
Langste afdaling: 1,9 km
Liften · 18 totaal
Terreinprofiel
Alle 18 liftennaam · type · lengte · capaciteit · bouwjaar
| Arnetrekkene | bordje | 443 m | |||
| Barnetrekket | bordje | 221 m | |||
| Bjødnaheisen | anker | 1.161 m | |||
| Fjellheisen | anker | 1.187 m | |||
| Fugleleiken | stoel | 557 m | |||
| Geiloheisen Express | stoel | 710 m | |||
| Hufseheisen | bordje | 185 m | |||
| Kikutheisen Express | stoel | 1.088 m | |||
| Korken | bordje | 349 m | |||
| Slaattaheisene | bordje | 362 m | |||
| Slaattaheisene | bordje | 129 m | |||
| Toppheisen | bordje | 394 m | |||
| Trollheisen | bordje | 377 m | |||
| Trollklubben | bordje | 160 m | |||
| Vestliheisen Express | stoel | 1.042 m | |||
| way/1149993201 | tapijt | 89 m | |||
| way/261993552 | tapijt | 51 m | |||
| way/261996294 | tapijt | 111 m |
Alle 61 pistes op naamkleur · lengte · verlicht · sneeuwkanonnen
| 51 | 1,9 km | ||
| 45 | 1,5 km | ||
| 68 | 1 km | ||
| 42 | 0,9 km | ||
| 31 | 0,7 km | ||
| 46 | 0,6 km | ||
| 27 | 0,5 km | ||
| 57 | 0,4 km | ||
| 61 | 0,4 km | ||
| 30a | 0,4 km | ||
| 43 | 0,2 km | ||
| Trollklubben | 0,2 km | ||
| way/1249281461 | 0,1 km | ||
| 30b | 0,1 km | ||
| way/574089391 | 0 km | ||
| way/476047930 | 0 km | ||
| 65 | 1,4 km | ||
| 21 | 1,3 km | ||
| 47 | 1,3 km | ||
| 13 | 1,2 km | ||
| 48 | 1,2 km | ||
| 52 | 1,1 km | ||
| 16 | 0,7 km | ||
| 24 | 0,6 km | ||
| 35 | 0,6 km | ||
| 63 | 0,5 km | ||
| 41 | 0,4 km | ||
| 36 | 0,4 km | ||
| 37 | 0,4 km | ||
| 64 | 0,4 km | ||
| way/1249272625 | 0,3 km | ||
| 44 | 0,3 km | ||
| 27 | 0,2 km | ||
| way/99731170 | 0,2 km | ||
| 65 | 1,3 km | ||
| 59 | 1,3 km | ||
| 26 | 1,1 km | ||
| 54 | 1,1 km | ||
| 12 | 0,9 km | ||
| 53 | 0,9 km | ||
| 58 | 0,7 km | ||
| 22 | 0,6 km | ||
| 14 | 0,6 km | ||
| 66 | 0,6 km | ||
| Slaata-svinget | 0,5 km | ||
| 15 | 0,4 km | ||
| 34 | 0,4 km | ||
| 37 | 0,3 km | ||
| 36 | 0,2 km | ||
| 32 | 0,2 km | ||
| way/99731174 | 0,1 km | ||
| way/1249281464 | 0,1 km | ||
| way/476047935 | 0,1 km | ||
| 23 | 0,6 km | ||
| 11 | 0,5 km | ||
| 55 | 0,5 km | ||
| 33 | 0,4 km | ||
| 15 | 0,2 km | ||
| way/1249281465 | 0,2 km | ||
| way/574089404 | 0,1 km | ||
| Geilolia |
Dorpen & bergplaatsen
- Geilo
walking
- Vestlia
ski-in/ski-out
- Slaatta / Havsdalen
ski-in/ski-out
- Kikut
ski-in/ski-out
Voor gezinnen
Rolbanden uit de liftentelling; rodelbanen en kinderopvang uit OpenStreetMap — gratis-onder-leeftijd en gezinspas volgen.
Après-ski3 adressen · uit OpenStreetMap
Bars, pubs & clubs (3)
- Kikuttoppen Vinbar · in het dorp
- Off pist · in het dorp
- Skarvegrotta · in het dorp
Sfeer (rustig tot vollebak) en de bekende tenten volgen na redactie.
Bereikbaarheid20u00 vanaf Utrecht
tot Ski Geilo✈️ Vliegen: Sogndal Haukåsen (SOG) (3u06 rijden) · Oslo Gardermoen (OSL) (3u47)
🛣️ Onderweg: automatische tolpoorten (AutoPASS/EPC), afrekening achteraf
Rijtijden via OSRM (snelste route, zonder verkeer en pauzes); peiling aug 2026.
Sneeuwzekerheidpiek 107 cm in mrt
10 winters (2016/17–2025/26) · gemeten op Ski Geilo (top 1163 m)berg dalHet percentage = winters waarin die maand gemiddeld minstens 30 cm natuurlijke sneeuw in het dal lag (kunstsneeuw niet meegeteld). Bron: ERA5-heranalyse via Open-Meteo.
Skipasprijzen
Dagpas- en meerdaagse prijzen, rechtstreeks van de officiële verkoop — straks ook als filter bij het zoeken.
Prijzen-Piet is hiervoor onderweg
Ook onderweg naar deze pagina
Elk blok verschijnt zodra het bijbehorende crew-lid zijn data binnenbrengt — we meten liever eerst dan dat we iets verzinnen.
- Liftstatus live — Welke liften nu open zijn (in het seizoen).
- Webcams — Live de berg op kijken.
- Beoordelingen & awards — Sterren van bezoekers en vakjury's.
- Voorzieningen — Skischolen, verhuur, funparks en meer.
- Evenementen — Wereldbekers, festivals en seizoensopeningen.
- Lawinebulletin — Het actuele gevaarniveau (in het seizoen).
- Fotografie — Elk gebied in beeld.
- Verblijf — Wat kost een week slapen, per dorp.
- Duurzaamheid — Hoe groen is dit gebied echt.
- Budget-index — Wat kosten het pilsje en de spaghetti boven.
Cijfers gemeten uit OpenSkiMap/OpenStreetMap; officiële folderwaarden en redactionele beschrijvingen volgen. Zie je iets geks? Zet het in je review — dat lezen we.
